Ndërlidhjet

Turqi: 10 të vdekur në përleshjet me rebelët


Përleshjet ndërmjet ushtarëve turqë dhe rebelëve kurdë në juglindje të Turqisë kanë lënë të vrarë pesë ushtarë turq dhe pesë rebelë.

Ushtria e Turqisë tha se katër ushtarët dhe pesë rebelët janë vrarë dje në disa përpleshje afër kufirit me Irakun.

Ushtari i pestë turk është vrarë dhe 15 të tjerë janë plagosur kur helikopteri i tyre ishte rrëzuar në një aksident.
XS
SM
MD
LG