Ndërlidhjet

Serbi: Ndalesë për grupin neo-nazist


Serbia ka ndërmarrë hapin e parë për të ndaluar një grup neo-nazist në vend.

Prokurorët kanë kërkuar ndalesë për aktivitetet e Frontit Nacional, duke thënë se grupi është përgjegjës për nxitjen e urrejtjes fetare dhe etnike.

Gjykata Kushtetuese e Serbisë ka ckatuar sot një gjykatës, që do merret me këtë rast.
XS
SM
MD
LG