Ndërlidhjet

Pakistan: Vriten 60 talibanë


Aeroplanët luftarakë pakistanezë kanë sulmuar bazat e militantëve talibanë në veriperëndim të vendit. Burimet zyrtare thonë se 60 talibanë janë vrarë, por ky numër mund të rritet edhe më tej.

Raportohet se është shkatërruar dhe një bazë stërvitje e talibanëve në po këtë rajon.
XS
SM
MD
LG