Ndërlidhjet

SHBA-BE, diskutojnë krizën financiare


Presidenti amerikan George Bush takohet sot me presidentin francez Nicholas Sarkozy, vendi i të cilit ka kryesinë e rradhës së Bashkimit Evropian.

Në takim do të amrrë pjesë dhe presidenti i Komisionit Evropian, Jose Manuel Barroso.

Në pushimoren presidenciale amerikane në Camp David udhëheqësit amerikanë dhe evropianë do diskutojnë hyrjen në fazën e tretë të sistemit Bretton Woods".

Si SHBA-ja dhe vendet e BE-së kanë miratuar paketa shpëtimi për sistemin financiar prej miliarda dollarësh.
XS
SM
MD
LG