Ndërlidhjet

Kabul: Sulm kundër forcave të NATO-s


Nga një sulm vetvrasës që kishte si cak trupat ndërkombëtare në Afganistan ka pasur një numër viktimash.

Agjencitë e lajmeve njoftojnë se sulmi dnodhi në qytetin Herat në afërsi të një baze ushtarake të trupave italiane.

Sulmet në Herat janë të rralla, dhe qyteti vlerësohet si një ndër më qetët në Afganistan
XS
SM
MD
LG