Ndërlidhjet

Stabilizohen tregjet aziatike


Tregjet financiare dhe çmimi i në tregjet aziatike shënuan rritje mëngjesin e sotëm. Rritja vjen si pasojë e masave të marra nga qeveritë në pjesë të ndryshme të botës për të stabilizuar tregun financiar.

Gjatë fundjavës Hollanda njoftoi se do të fuste një fond prej 10 miliard eurosh për ING, një nga 20 bankat më të mëdha në botë.
XS
SM
MD
LG