Ndërlidhjet

Medvedev viziton Armeninë


Presidenti rus Dimitri Medvedev pritet të arrijë në Armeni gjatë ditës për një vizitë dy ditore.

Bashkëpunimi tregtar dhe ai në fushën e energjisë si dhe gjendja në Kaukazin e Jugut, pas luftës së Rusisë me Gjeorgjinë do jenë pjesë e takimeve.
XS
SM
MD
LG