Ndërlidhjet

Sony shtyn daljen në treg të lojës më të re


Është shtyrë dalja në treg e një nga lojërave elektronike më të pritura në botë. Arsyet e shtyrjes lidhen me frikën se një pjesë e muzikës së luajtur mund të fyejë myslimanët.

Kjo pjesë e muzikës së lojës më të re të Sony-it , LittleBigPlanet përmban vargje nga Kurani dhe kjo mund të merret keq nga besimtarët myslimanë.
XS
SM
MD
LG