Ndërlidhjet

FMN: Rritje ekonomike në Lindjen e Mesme, Azinë Qendrore


Fondi Monetar Ndërkombëtar tha se ekonomitë e Lindjes së Mesme dhe Azisë Qendrore me gjasë do të shënojnë rritje sivjet dhe vitin e ardhshëm.

Mohsin Khan, drejtor i FMN-së për Lindjen e Mesme dhe Azinë Qendrore tha se rajoni ka qenë relativisht rezistues ndaj krizës globale finansiare.
XS
SM
MD
LG