Ndërlidhjet

Haradinaj: Qeveria s'ka plan për integrimin e veriut


Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj ka kritikuar qeverinë për mungesë plani për integrimin e veriut të Kosovës.

Gjatë një konference për media, Haradinaj tha se që nga shpallja e shtetit, Kosova është deklaruar se ka zotësi për zgjidhjen e problemeve në veri, por kjo nuk ka ndodhur.

Sipas tij, qeveria po dështon dhe se zgjidhjen duhet kërkuar tek ndërrimi i saj.

Ai ka kritikuar Qeverinë Thaçi edhe për mungesë të llogaridhënies para qytetarëve për punën që po bën.
XS
SM
MD
LG