Ndërlidhjet

McCain kërkon ndihmën e Çurkinit?


Ambasadori i Rusisë në Kombet e Bashkuara ka marrë një letër nga fushata e kandidatit presidencial republikan John McCain, ku kërkohen kontribute financiare.

Burimet zyrtare nga fushata e McCain-it kanë thënë se ky ishte një gabim në listën e dërgesave.

McCain njihet si kritik i ashpër i Rusisë dhe ka propozuar përjashtimin e Moskës nga G8.
XS
SM
MD
LG