Ndërlidhjet

Mosul: Shpërthen një veturë-bombë


Një veturë bombë ka shpërthyer sot në Mosul të Irakut, duke lënë të vdekur katër civilë.

Një zyrtar i policisë në provincën Ninevah tha se bomba shpërtheu në një veturë të parkuar në pjesën e qytetit të dominuar nga sunitët, ku po vazhdon dhuna kundër të krishterëve dhe minoriteteve tjera religjioze.

Zyrtarët e Mosulit thanë se të krishterët që ishin ndjekur nga shtëpitë këtë muaj, tashmë janë kthyer në qytet.
XS
SM
MD
LG