Ndërlidhjet

Kabul: Vriten 55 militantë


Ushtria amerikane tha se forcat afgane dhe ndërkombëtare kanë vrarë 55 militantë pasi që ishin sulmuar në provincën jugore të Uruzganit.

Raportohet se janë vrarë edhe tre policë afganë.

Rreth 60 mijë trupa ndërkombëtare po i ndihmojnë forcat afgane që të luftojnë kryengritësit talebanë, për të cilët zyrtarët afganë thonë se tani janë duke marrë përkrahje nga militantët që po vijnë nga Iraku.
XS
SM
MD
LG