Ndërlidhjet

Bagdad: 11 të vdekur nga shpërthimi


Zyrtarët irakianë thanë se të paktën 11 njerëz kanë humbur jetën dhe 14 janë plagosur nga shpërthimi i një bombe në Bagdadin qendror.

Zyrtarët e policisë thanë se shënjestër e sulmit ishte konvoji i ministrisë së Punës dhe Çështjeve Sociale, i cili po kalonte përmes lagjes Bab al-Sharji.

Ka pasur raporte kundërthënëse nëse sulmi u krye nga një vetëvrasës apo automjet bombë.
XS
SM
MD
LG