Ndërlidhjet

BE: Masa të papara për krizën finansiare


Kryetari i Komisionit Evropian, Jose Manuel Barroso ka bërë thirrje për koordinim global të përmasave të papara për të përballuar krizën finansiare botërore.

Duke folur në Pekin, Barroso tha se ngjarjet e kanë bërë të qarë se modeli aktual i rregullatorit dhe mbikqyrjes finansiare duhet të ri sajohet në nivele ndërkombëtare.

"Ne notojmë bashkë, ose ne fundosemi bashkë", tha Barroso në prag të samitit të 43 vendeve evropiane dhe aziatike që hapet të premten në Pekin.
XS
SM
MD
LG