Ndërlidhjet

Lajçak: Bosnja kurrë s'do ndahej në mënyrë të qetë


Përfaqësuesi i Lartë i bashkësisë ndërkombëtare në Bosnjë e Herecegovinë, Miroslav Lajçak, ka deklaruar se ky vend asnjëherë nuk do të mund të ndahej në mënyrë të qetë, dhe se koncepti i vetëm i mundshëm është shteti i përbashkët.

"Perspektiva e vetme për Bosnjen është ardhmëria e përbashkët. Koncepti i ndarjes asnjëherë nuk do ta ketë miratimin e tre popujve", ka deklaruar diplomati sllovak për mediat e Çekisë.
XS
SM
MD
LG