Ndërlidhjet

Spanjë: Shpërthime në dy stacione trenash


Një bombë ka shpërthyer në një stacion treni në pjesën baske të Spanjës mëngjesin e sotëm dhe dis orë më vonë, në një tjetër stacion treni është hedhur koktej molotovi.

Në asnjërin incident nuk është lënduar njeri.

Askush nuk ka marrë përgjegjësinë për incidentin, por separatistët baskë të ETA-së rregullisht kanë vendosur bomba në katër dekadat e fundit në luftën tyre te armatosur për pavarësi nga Spanja.
XS
SM
MD
LG