Ndërlidhjet

Moskë: Medvedev takohet me Llukashenkën


Presidenti i Bjellorusisë, Aleksandër Llukashenka po takohet në Moskë me homologun e tij rus Dimitri Medvedev. Dy presidentët diskutuan raportet dypalëshe dhe krizën globale.

Medvedev tha se para pjesëmarrjes në konferencën e nëntorit në Uashington synon ta diskutojë krizën globale financiare me fqinjët.
XS
SM
MD
LG