Ndërlidhjet

Kabul: Rrëmbehen dy turqë


Zëvendësshefi i policisë së Kabulit Alishah Ahmadzai tha se dy të huaj dhe një afgan janë vrarë gjatë një shkëmbimi zjarri në Kabul.

Ahmadzai tha se dy të huajt ishin gjermanë. Gjuajtjet me armë kanë ndodhur jashtë zyrave në Kbaul të DHL-se, shërbimit postar ndërkombëtar.

Gjatë ditës në Afganistan njoftohet dhe për rrëmbimin e dy inxhinierëve turqë dhe shoferit të tyre.

Talibanët kanë hedhur poshtë përfshirjen e tyre në këtë rrëmbim, duke shtuar se kjo është vepër e banditëve.
XS
SM
MD
LG