Ndërlidhjet

Gjeorgji: Vritet një kryebashkiak


Kryebashkiaku i një qyteti të vogël gjeorgjian, pranë rajonit të trazuar të Abkazisë ka humbur jetën. Besohet se sulmi ndaj tij është bërë me bombë me telekomandë. Burimet zyrtare gjeorgjiane fajësuan separatistët në Abkazi dhe mbështetësit e tyre rusë për sulmin.

Burimet ruse thanë se nuk kishin informacione për incidentin.
XS
SM
MD
LG