Ndërlidhjet

Bush: Të mos kërcënohet iniciativa e lirë


"Nuk është koha që vendet të heqin dorë nga politikat e hapura të tregut, apo të miratojnë ndryshime që kërcënojnë iniciativën e lirë, megjithë rëniet në tregun financiar dhe frikën nga një recesion global."

Këto qëndrime, presidenti amerikan George Bush i bëri publike gjatë fjalimit të tij javor në radio.
Bush, që do të jetë mikpritësi i takimit të 15 nëntorit, bëri thirrje për durim dhe përsëriti besimin e tij se ekonomia do të rimëkëmbet.
XS
SM
MD
LG