Ndërlidhjet

Shkup: U arritë marrëveshja për kufirin me Kosovën


Maqedonia dhe Kosova, kanë arritur marrëveshje për kufirin e tyre, njoftoi sot Ministria e jashtme e Maqedonisë.

Në këtë njoftim thuhet se Komisioni i përzier i ka nënshkruar protokolet e përbashkëta për shënimin e kufirit, kështu që formalisht definohet edhe kufiri me Kosovën.

Pritet që demarkacioni në terren të kompletohet së shpejti.
XS
SM
MD
LG