Ndërlidhjet

Protesta në Islandë


Rreth dy mijë veta kanë demonstruar mbrëmë në kryeqendren e Islandës në Rejkjavik me kërkesën për dorëheqjen e kryeministrit dhe guvernatorit të bankës që nuk kishin arritur të shpëtonin vendin nga kollapsi ekonomik.
Protestuesit kanë kërkuar zgjedhje të jashtëzakonshme dhe masa konkrete për anëtarësim të vendit në Bashkimin Evropian.
XS
SM
MD
LG