Ndërlidhjet

Forcat e djathta fitojnë në Lituani?


Në Lituani sot mbahet rauni i dytë i zgjedhjeve parlamentare. Vëzhguesit thonë se zgjedhjet mund t'i japin fund qeverisjes shtatë vjeçare të socialdemokratëve dhe në skenën politike të sjellin partitë e qendres dhe partitë e djathta.
XS
SM
MD
LG