Ndërlidhjet

Jemen: 50 të vdekur nga rreshjet


Përmbytje të mëdha kanë përfshirë juglindjen e Jemenit duke shkaktuar 50 të vdekur. Ekipet e shpëtimit thonë se numri i viktimave do të rritet. Mbi 1000 shtëpi janë shkatërruar dhe 3500 familje kanë mbetur të pastreha.

Konferenca e vendeve islamike e ka cilësuar gjendjen si katastrofike.
XS
SM
MD
LG