Ndërlidhjet

Strauss-Khan do mbetet në krye të FMN-së


Kreu i Fondit Monetar Domenique Strauss-Khan nuk do të largohet nga posti i tij, megjithë faktin se kishte pasur marrëdhënie jashtëmartesore me një nga punonjëset e FMN-së.

Bordi i FMN-së e kanë cilësuar sjelljen e Strauss-Khan "për të ardhur keq dhe keqgjykim i situatës", por nuk kanë parë arsye për largimin e tij nga posti.
XS
SM
MD
LG