Ndërlidhjet

Takohen Brown e Merkel


Kryeministri britanik Gordon Brown dhe kancelarja gjermane Angela Merkel do të takohen ne mesjavën e ardhshme në Londër për të diskutuar ekonominë botërore dhe reformat në tregun financiar.
Lajmi bëhet i ditur nga burimet zyrtare britanike, por jo edhe nga ato gjermane.

Takimi Brown-Merkel zhvillohet në prag të samitit të BE-së.
XS
SM
MD
LG