Ndërlidhjet

Euroja bie ndjeshëm përballë dollarit


Monedha e përbashkët evropiane ka njohur sot nivelet më të ulëta përballë dollarit amerikan. Në bursën britanike një euro sot është shkëmbyer me 1.24 dollarë. Ky është niveli më i ulët që nga prilli i 2006.

Sipas njerëzve të biznesit ky ndryshim është rezultat i frikës nga recesioni dhe drojës se mund të tërhiqen fondet në dollarë.
XS
SM
MD
LG