Ndërlidhjet

Jung viziton Kosovën


Ministri gjerman i Mbrojtjes Franz Josef Jung viziton gjatë ditës Kosovën.

Jung do të takohet me trupat gjermane që shërbejnë në kuadër të KFOR-it në Prizren.

Së pari kreu i mbrojtjes gjermane do të bisedojë për zhvillimet politike me presidentin e Kosovës Fatmir Sejdiu dhe kryeministrin Hashim Thaçi.
XS
SM
MD
LG