Ndërlidhjet

Diplomati amerikan qëndron në Shkup


Stjuart E. Xhons, zëvendësndihmësi i Sekretarit amerikan të Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, sot do fillon një vizitë dy ditëshe në Maqedoni.
Në takimet me drejtuesit e institucioneve dhe drejtuesit e partive politike do të diskutohet për zhvillimet e fundit politike, përfshirë marrëdhëniet SHBA – Maqedoni, stabilitetin rajonal dhe procesin e integrimit euroatlantik të Maqedonisë.

Kjo është vizita e tij e parë në Maqedoni pasi që e zëvendësoi diplomaten Rozmari Dikarlo në korrik të këtij viti.
XS
SM
MD
LG