Ndërlidhjet

U dënua senatori Stevens


Senatori republikan, Ted Stevens, që një kohë të gjatë shërben në senatin e Shteteve të Bashkuara, është dënuar për shkak se ka gënjyer lidhur me renovimin falas të shtëpisë dhe për dhurata të tjera nga një kontraktor i pasur i naftës.

Senatori Stevens u shpall fajtor për të shtatë pikat e akuzës për bërjen e deklaratave të rrejshme në dokumentet financiare të Senatit.
XS
SM
MD
LG