Ndërlidhjet

Nafta arriti çmimin më të ulët në 18 muaj


Çmimet e naftës në tregun e Nju Jorkut kanë shënuar uljen më të madhe në pothuajse 18 muajt e fundit.

Një barel kushtonte 63.22 dollarë amerikanë, që është çmimi më i ulët prej muajit maj të vitit 2007.

Njëherësh, bursat kryesore gjatë ditës së djeshme në Azi, Evropë dhe Shtetet e Bashkuara, kanë shënuar rënie.
XS
SM
MD
LG