Ndërlidhjet

Irak: Vrasje të policëve dhe civilëve


Nga sulmet në Irak sot janë vrarë disa policë dhe civilë. Policia irakiane thotë se katë pjesëtarë të policisë janë vrarë në qytetin verior, Mosul. Katër policë të tjerë janë plagosur gjatë këtij sulmi.

Në Bagdad, nga shpërthimi i makinës-bombë në tregun al-Jihad, janë vrarë tre vetë dhe janë plagosur 13 të tjerë.
XS
SM
MD
LG