Ndërlidhjet

Wen: Kina e Rusia të luftojnë krizën së bashku


Kryeministri kinez Wen Jiabao tha se Kina dhe Rusia duhet të punojnë së bashku për të stabilizuar ekonominë.

Duke folur gjatë një vizite në Moskë, Wen tha se bota po përballet më një rend të ri financiar.

Ai tha se ekonomitë në zhvilim si Rusia dhe Kina duhet të vendosin regullat e lojës pas krizës globale financiare.

Në Moskë, Wen ka biseduar me kryeministrin Vladimir Putin dhe me presidentin Dmitry Medvedev.

XS
SM
MD
LG