Ndërlidhjet

Dhjetëra të arrestuar pas vrasjes së Pukanic


Policia kroate ka arrestuar dhjetëra persona të dyshuar në përpjekje për të luftuar krimin e organizuar.

Operacioni është lansuar pas vrasjes së botuesit të gazetës "Nacional", Ivo Pukanic.

Policia ka thënë se dhjetëra persona janë marrë në pyetje.

Rreth 250 policë shtesë janë sjellë në Zagreb, ndërsa agjencitë e sigurimit kanë filluar lidhjet me policinë në Serbinë dhe Bosnjen fqinje.
XS
SM
MD
LG