Ndërlidhjet

Rice përkrahje Podgoricës për njohjen e Kosovës


SHBA i kanë shfaqur përkrahjen qeverisë së Malit të Zi për vendimin mbi njohjen e pavarësisë së Kosovës.

Ministrit të jashtëm të Malit të Zi Milan Rochen përmes një letre i ka ofruar përkrahje sekretarja amerikane e shtetit Condoleezza Rice.

Sipas njoftimit, Rice ka vlerësuar se me këtë vendim, Mali i Zi "konfirmon vizionin dhe përkushtimin, që ta nxisë rajonin si pjesë e Evropës së bashkuar, ka kah liria, paqja dhe ardhmëria e ndritur".
XS
SM
MD
LG