Ndërlidhjet

Bursat botërore shënojnë rritje


Bursa amerikane njohu sot rritje të ndjeshme, megjithë faktin se besimi i konsumatorëve ka shënuar rënie.

Rritje shënuan dhe bursat evropiane e aziatike. Edhe Japonia pas një fillimjave të vështirë i stabilizoi bursat vendase.

XS
SM
MD
LG