Ndërlidhjet

Bien ndjeshëm rezervat e Rusisë


Rezervat e Rusisë kanë rënë me 31 miliardë dollarë gjatë javës së kaluar. Rusia ka rezervat më të mëdha në botë në monedha të huaja, pas Japonisë dhe Kinës.

Rusia po përpiqet të mbrojë rublën, monedhën ruse përballë krizës globale, çfarë ka ndikur në humbjen e rezervave.
XS
SM
MD
LG