Ndërlidhjet

Lideri i Libisë Qaddafi viziton Rusinë


Lideri i Libisë Muammar Qaddafi mbërriti në Moskë për vizitë tre ditëshe në Rusi, në vizitën e tij të parë prej vitit 1985 kur vizitoi Rusinë sovjetike.

Bisedimet e tij në Moskë pritet të fokusohen në energjinë dhe tregtinë e armëve.

Gazeta ruse "Kommersant" ka shkruar se Qaddafi pritet t'i ofrojë marinës ruse ta shfrytëzojë bazën detare në portin e Bengazit.
XS
SM
MD
LG