Ndërlidhjet

Moskë: Manovra detare në Oqeanin Indian


Marina ruse njoftoi se do të mbajë stërvitje detare në Oqeanin Indian, por ende nuk dha një datë të saktë.

Zëdhënësi i marinës, Igor Dygalo tha se "anijet nga Flota e Oqeanit Paqësor dhe forcat e Flotës së Veriut do të takohen për të zhvilluar stërvitje të përbashkëta në bazenin e Oqeanit Indian".

Ai i quajti manovrat detare pjesë e përpjekjeve për të ngritur profilin e marinës së Rusisë në botë përpara fundit të këtij viti.
XS
SM
MD
LG