Ndërlidhjet

Vriten 19 militantë afganë


SHBA kanë njoftuar se në një seri operacionesh nga forcat e koalicionit në Afganistan, që kishin për cak një lider të Al Qaedas dhe një bërthamë të ndërtimit të bombave, ka vrarë 19 militantë.

Policia afgane tha të shtunën se nuk është vrarë asnjë civil. Operacioni i së premtes ka ndodhur në provincat Nangarhar dhe Khos, rajone këto të paqëndrueshme në kufi me Pakistanin.
XS
SM
MD
LG