Ndërlidhjet

Ingusheti: Plgosen 7 oficerë rusë


Nga shpërthimi i një bombe shtatë oficerë rusë janë plagosur në republikën e Ingushetisë në rajonin e Kaukazit në Rusi.

Ingushetia së fundi po përballet thuajse me sulme ditore kundër forcave ruse të sigurisë. Për sulmet janë fajësuar bandat kriminale, luftëtarët islamikë dhe kundërshtarët e regjimit që mbështet Kremlinin.
XS
SM
MD
LG