Ndërlidhjet

Në shitje jahti i Sadam Huseinit


Qeveria irakiane ka nxjerrë në shitje jahtin luksoz të diktatorit Sadam Husein. Anija, e cila tashmë gjendet në Nisë të Francës, përfshin pishinë, sistem raketor dhe një kalim të fshehtë.

Diktatori Sadam Husein, i cili njihej për jetën luksoze, u var në vitin 2006 pasi i gjet fajtor për krime kundër njerëzimit.

XS
SM
MD
LG