Ndërlidhjet

Petraeus viziton Pakistanin


Komandanti i sapozgjedhur i operacioneve ushtarake amerikane në Irak dhe në Afganistan, David Petraeus po zhvillon bisedime në Pakistan.

Vizita e gjeneralit Petraeus vjen në kohën kur raportet SHBA-Pakistan përballen me vështirësi për shkak të sulmeve amerikane kundër militantëve brenda territorit pakistanez.
XS
SM
MD
LG