Ndërlidhjet

Kinë: 22 të vdekur nga moti i keq


Së paku 22 persona kanë humbur jetën nga rreshjet e shumta në jugperëndim të Kinës.

Agjencia kineze e lajmeve njofton se 1000 shtëpi janë shkatërruar pasi balta dhe shkëmbinjtë janë rrëzuar mbi vendbanimet e prekura.

Rreshjet dhe përmbytjet kanë përfshirë dhe Vietnamin.
XS
SM
MD
LG