Ndërlidhjet

Bagdad: 6 të vrarë e 20 të plagosur


Nga shpërthimi i dy bombave në qendër të Bagdadit kanë humbur jetën gjashtë persona dhe janë plagosur edhe 20 të tjerë. Së paku gjysma e të palgosurve janë policë.

Bombat shpërthyen pranë një stacioni policie në një shesh shumë të frekuentuar.

Dhuna ka shënuar rënje të ndjeshme gjatë muajve të fundit në Irak, por sulmet vazhdojnë ndonëse në shkallë më të ulët.
XS
SM
MD
LG