Ndërlidhjet

Kenia: Shfaqet muzikali Obama


Një shfaqje muzikore për jetën e Obamës është vënë në skenë në Kenia, vendlindja e babait të kandidatit presidencial amerikan, demokratit Barack Obama.

Muzikali Obama u shfaq për herë të parë të djelën dhe do të shfaqet deri të mërkurën, një ditë pas zgjedhjeve presidenciale amerikane.

Gjyshja nga babai e Obamës dhe shumë pjestarë të familjes së gjerë vazhdojnë të jetojnë në Kenia

XS
SM
MD
LG