Ndërlidhjet

Scheffer nesër viziton Kosovën


Sekretari i përgithshëm i NATO-s Jaap de Hoop Scheffer të martën do të vizitojë Kosovën.

KFOR-i njoftoi se Scheffer do të udhëheqë delegacionin e Komitetit të NATO-s, i cili nesër do të takohet me komandantin e KFOR-it, gjeneralin italian Giusepe Emilio Gai.

Scheffer dhe anëtarët e komitetit do të takohen edhe me udhëheqësit e Kosovës dhe përfaqësuesit e institucioneve ndërkombëtare.
XS
SM
MD
LG