Ndërlidhjet

Obama fiton në Dixvill Notch


Në një lokalitet në shtetin federal New Hampshire janë zhvilluar votimet e para presidenciale dhe atje ka fituar kandidati demokrat, Barack Obama.

Sipas traditës që daton nga viti 1948, zgjedhjet në këtë lokalitet mbahen menjëherë pas mesnate dhe rezultati ka treguar se 15 vota janë dhënë për senatorin Obama, ndërsa 6 për senatorin McCain.
XS
SM
MD
LG