Ndërlidhjet

Obama votoi në Çikago


Kandidati demokrat për president të SHBA-së Barack Obama votoi në Çikago, qytetin në të cilin u bë i njohur.

Ai shoqërohej nga gruaja Michelle dhe dy vajzat e tij Malia dhe Natasha, të cilave u ka shpjeguar procesin e votimit.

47 vjeçari Obama, nëse zgjedhet do të bëhet presidenti i parë afrikano-amerikan në historinë amerikane. Anketat e kanë treguar atë favorit ndaj republikanit John McCain.
XS
SM
MD
LG